Kuchnia to miejsce, w którym często spędzamy czas. Służy do przygotowywania i spożywania posiłków, bywa także niekiedy miejscem gdzie toczy się życie rodzinne i towarzyskie. Są różne sposoby aranżacji kuchennej przestrzeni, te w nowoczesnym stylu najczęściej są raczej chłodnymi pomieszczeniami przynajmniej jeśli chodzi o kolorystykę, ale bywają także kuchnie zaaranżowane tak, by było one jak najcieplejsze. Oto kilka sposobów na urządzenie ciepłej, nowoczesnej kuchni.

Pierwszym sposobem jest zastosowanie w kuchni drewna, materiału, który sam w sobie sprawia wrażenie bardzo ciepłego. Sposobem, aby uzyskać taki efekt jest zastosowanie płytek ściennych w kolorze beżowym wpadającym w żółty. Do tego na podłodze warto użyć płytek imitujących drewno, takich jak na przykład – http://mirad.pl/plytki-ceramiczne/ariostea/. Dzięki temu otrzymujemy podłogę drewnianą, a przynajmniej jej wrażenie, która jest jednocześnie łatwa w utrzymaniu czystości, odporna na tłuszcz i inne zabrudzenia. W takiej kuchni dobrze jest także użyć nowoczesnych mebli o prostych geometrycznych kształtach, ale w kolorze naturalnego drewna. Całości dopełnia centralnie położony stół i krzesła z beżową tapicerką i stelażem w kolorze naturalnego drewna.

Innym sposobem na taką kuchnie jest zastosowanie w niej czerwieni. W takim przypadku podłoga i ściany mogą być wyłożone płytkami w odcieniu ciepłej szarości, do tego meble o prostych geometrycznych kształtach i ciemnych odcieniach czerwieni. W takiej kuchni ustawiamy także sprzęty AGD w czarnym kolorze, ten kolor będzie miał także okap kuchenny. W kuchni w tym stylu proponujemy zastosować ladę kuchenną, która będzie służyła zarówno jako miejsce przygotowania posiłków, jak i ich spożywania. Przy ladzie ustawiono krzesła barowe o metalowych stelażach i ciepłej, czerwonej tapicerce.

Ostatni sposób na ciepłą kuchnię to połączenie kolorów białego, żółtego i ciemnego drewna. Ściany w kuchni wyłożone są płytkami w intensywnym żółtym kolorze, który łagodzą meble na białym kolorze oraz wysepka w kolorze ciemnego drewna. W podobnym kolorze utrzymane są płytki podłogowe imitujące ciemne drewno. Blat wysepki ma biały kolor, natomiast blat mebli kuchennych kolor ciemnego drewna. Całość uzupełniają sprzęty kuchenne w kolorze żółtym lub zielonym. W takiej kuchni nie może zabraknąć także roślin, proponujemy zastosować tutaj zioła i przyprawy ustawione na parapecie okna w donicach żółtego koloru.

Oto 3 sposoby dla wszystkich, którzy chcieliby, aby ich kuchnia wyglądała nowocześnie, ale jednocześnie była ciepła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *