Moda zmienia się dynamicznie i to nie tylko w branży odzieżowej. Zmiany i to dość znaczne można dostrzec także w aranżacji wnętrz. Już ciężko jest uświadczyć mieszkania lub domy, w których każdy pokój jest jakby „z innej parafii”. Teraz dominuje jednolitość, dzięki której nie tylko optycznie powiększa się pomieszczenia (za pomocą koloru ścian czy podłogi), ale wskazuje się konkretny styl. A który jest na czasie?

Styl skandynawski

Jest to styl, który obecnie wybiera chyba większość osób planujących swoje wnętrze. Połączenie elementów surowych, na przykład białych ścian, metalowych dodatków, czy też często cegły z drewnem sprawia, że pomieszczenia są przytulne, nowoczesne i też optycznie większe. Lekkość, która uderza z takiej aranżacji jest niesamowita. Dzięki drewnianym dodatkom, meblom unosi się wewnątrz niepowtarzalny zapach. W takiej aranżacji swoje miejsce znajdzie także puszysty, miękki dywan, idealny pod nogi oraz kominek, który doda uroku, szczególnie zimą. Bardzo duży wybór solidnych kominków można znaleźć na http://www.kominkiznorwegii.com. Ciekawie prezentują się kominki wolnostojące oraz narożne – tu w zależności od salonu. Istotny jest wybór wkładu, dlatego w razie niepewności dobrze jest wspomóc się doradztwem osoby, która na kominkach świetnie zna. Wracając do samego wnętrza – ten styl jest o tyle uniwersalny, że można od siebie wzbogacić go ulubionym kolorem. Do bieli czy szarości pasuje praktycznie wszystko – od pasteli po naprawdę mocne kolory.

Styl glamour

Jest to styl dedykowany osobom, które uwielbiają elegancję połączoną z klasyką i nutką nowoczesności. Pierwsze, co można zauważyć we wnętrzach glamour to szkło – szklane schody, ściany, stół. W żadnym salonie glamour nie powinno zabraknąć także kryształowej lampy czy kryształowych dodatków jak np. wazon, spinki do zasłon. Na pewno jeśli ma się dzieci, to na takie przedmioty trzeba bardzo uważać. Jeśli chodzi o sypialnię, to bardzo wytwornie prezentuje się łóżko z dużym, pikowanym zagłówkiem. Jest ono też bardzo wygodne.

Styl industrialny

Ten styl jest dedykowany tym, którzy lubią dość surowe i minimalistyczne wnętrza. Wyróżnia go w dużej mierze połączenie elementów drewnianych, betonowych z metalowymi. Oczywiście można wesprzeć się dodatkami – obrazami, figurkami, poduszkami, roślinami, aby wnętrze nieco ocieplić. Charakterystyczne dla tego stylu są duże lampy w czarnych kloszach, które dodatkowo spełniają funkcję dekoracyjną. Ten styl podoba się zarówno mężczyznom, jak i kobietom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *