Jeżeli prowadzisz firmę budowlaną, z całą pewnością poszukujesz najlepszych rozwiązań, dzięki którym efekty realizowanych przez Twoją ekipę zadań będą jak najlepsze. Istotną rolę odgrywają zwłaszcza wysokiej jakości materiały budowlane, do których zaliczamy keramzyt. Jego popularność rośnie, co wynika z licznych zalet – sprawdźmy, czym jest i dlaczego warto w niego zainwestować!

Co to jest keramzyt budowlany?

Keramzyt to kruszywo wytwarzane z gliny – najpierw leżakuje ona przez około 3 tygodnie, a następnie poddawana jest obróbce w bardzo wysokiej temperaturze (powyżej 1000 stopni Celsjusza). Dzięki temu zwiększa swoją objętość i zyskuje odpowiednie parametry. Efektem całego procesu są lekkie kulki keramzytowe, które posiadają szerokie zastosowanie. Najczęściej wykorzystuje się je:

  • jako materiał izolacyjny, ponieważ posiadają doskonałe właściwości termiczne i akustyczne;
  • do produkcji elementów konstrukcyjnych, np. lekkiego betonu czy pustaków stropowych;
  • do naprawy i wzmacniania nasypów, zboczy, a nawet dróg;
  • w ogrodnictwie – do budowy ścieżek, jako drenaż na dnie doniczek albo ściółkę.

Jak więc widać, keramzyt sprawdzi się nie tylko w budownictwie, ale również projektowaniu i rozbudowie ogrodów. Szerokie zastosowanie jest efektem jego doskonałych właściwości.

Jakie zalety posiada keramzyt budowlany?

Keramzyt budowlany jest przede wszystkim lekki, łatwy w przenoszeniu oraz wprowadzaniu. Imponuje przy tym odpornością na wilgoć, kwasy i pleśń, zmiany temperatury oraz ogień. Posiada doskonałe właściwości izolacyjne i jest materiałem w pełni ekologicznym, który nie tylko nie szkodzi środowisku, ale też może być w niektórych przypadkach wielokrotnie wykorzystywany. Warto dodać, że niestraszne mu także insekty i nawet po wielu latach stosowania nie zmieni on swoich parametrów czy właściwości.

Bardzo dużym atutem keramzytu budowlanego jest także jego atrakcyjna cena. Wszystko to sprawia, że cieszy się dużą popularnością wśród inwestorów i właścicieli firm budowlanych.

Zapoznaj się z ofertą https://leca.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *