W Małopolsce już budownictwo drewniane ma długie tradycje. Nie dziwi więc, że w Krakowie i okolicach, w rejonie Ojcowa, w Tarnowie, w Nowym Sączu i Beskidach, a przede wszystkim w Zakopanem i na Podhalu domy szkieletowe są tak chętnie wybierane przez inwestorów.
W wymienionych regionach Małopolski budownictwo drewniane od wieków wpisuje się w krajobraz kulturowy. Ponadto zalety, jakimi charakteryzują się domy szkieletowe i stosunkowo niska cena takiej inwestycji sprawiają, że domy szkieletowe w Małopolsce są zawsze dobrym pomysłem.
Domy drewniane w Małopolsce – zawsze dobre rozwiązanie
Szkieletowe jednorodzinne domy z drewna są rozwiązaniem ekologicznym – drewno nie będzie szkodzić zdrowiu domowników. Inną zaletą jaką charakteryzuje się dom kanadyjski to zapach drewna we wnętrzu, który nadaje przyjemny nastrój. Inwestycja w dom szkieletowy to też mniejsze kaszty niż dom murowany. Budowa domu kanadyjskiego przebiega w bardzo szybkim tempie, a większość prac (poza fundamentami) wykonać można o każdej praktycznie porze roku.
Elewację domu drewnianego szkieletowego można wykończy w każdy praktycznie sposób. Na ścianach takich domów nie ma ryzyka, że pojawi się grzyb lub pleśń. Poza tym domy drewniane doskonale wpisują się w górską i wyżynną panoramę Małopolski.
Dom szkieletowy w Krakowie i okolicach
Dom szkieletowy w Krakowie, a zwłaszcza w dzielnicach peryferyjnych to rozwiązanie, które będzie dobrze wyglądać. Wola Justowska, Bronowice, Witkowice, Bielany, Tyniec, Pychowice, Skotniki, Swoszowice, Mogiła, Krzesławice to tylko kilka spośród krakowskich dzielnic, gdzie domy drewniane znakomicie komponują się z otoczeniem.
Ponadto południowe okolice Krakowa, jak np. Wieliczka, Skawina, Niepołomice, Świątniki Górne Mogilany, Gaj, Siepraw to idealne miejsca pod budowę domu szkieletowego. Również mieszkańcy północnych i zachodnich przedmieść Krakowa – rejonu Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, okolic Ojcowa – mają wiele możliwości aranżacyjnych decydując się na budowę domu drewnianego. Mowa tu o takich miejscowościach jak m.in. Zielonki, Bibice, Węgrzce, Michałowice, Modlica, Modlniczka, Skała, Słomniki, Miechów, Krzeszowice, Alwernia, czy Liszki.
Dom kanadyjski w Beskidach, na Pogórzu, w Zakopanem i na Podhalu
Dom kanadyjski sprawdzi się również w rejonach górskich. Na taką inwestycję chętnie decydują się mieszkańcy Beskidów, Gorców, Pienin i Pogórza Karpackiego, m.in. Nowego Sącza, Gorlic, Krynicy-Zdroju, Muszyny, Piwnicznej, Rabki-Zdroju, Szczawnicy, Myślenic, Dobczyc, Suchej Beskidzkiej, Makowa Podhalańskiego, Wadowic, czy Kalwarii Zebrzydowskiej.
Jednak najlepiej domy drewniane prezentują się na Podhalu i u stóp Tatr. To idealne rozwiązanie w Zakopanem, Białce Tatrzańskiej, Bukowinie Tatrzańskiej, Białym Dunajcu, Czarnym Dunajcu, Murzasichle, Nowym Targu i okolicach. Domy drewniane w Małopolsce to także: Tarnów, Brzesko, Bochnia, Proszowice, Nowe Brzesko, czy Koszyce. Jeśli szukasz inwestycji w domy drewniane w Małopolsce oferty znajdziesz na Drewdom.com.