Piękny, funkcjonalny taras to marzenie każdego właściciela domu jednorodzinnego. Stanowi on nie tylko ozdobę całej posesji, ale również pozwala na efektywny wypoczynek pod gołym niebem. Z czego możesz go zbudować? Szczególnie dużą popularnością cieszą się drewniane tarasy, które mają wiele zalet. Oto 5 tych najważniejszych!

1.     Drewniane tarasy są naturalnie piękne

Drewno to materiał ponadczasowy, który towarzyszy ludzkości od tysięcy lat. Dzisiaj służy do tworzenie rozmaitych elementów budowlanych, w tym właśnie tarasów.

Z czego wynika jego ogromna popularność? Przede wszystkim z ponadprzeciętnej estetyki – jest to materiał naturalny, niezwykle piękny i doskonale komponujący się zarówno z różnymi elewacjami domów, jak też jego naturalnym otoczeniem – np. ogrodem.

Drewniane tarasy uznawane są za jedne z najbardziej okazałych, umożliwiając zaaranżowanie przestrzeni w taki sposób, aby spełniała ona oczekiwania wszystkich domowników i robiła wrażenie na gościach odwiedzających Twoją posesję.

2.     Dobrze wykonany taras z drewna będzie trwały na lata

Choć drewno nie jest najbardziej wytrzymałym materiałem dostępnym na rynku, odpowiednio zaimpregnowane może służyć na przestrzeni wielu lat. Dlatego stanowi doskonałą alternatywę dla cegły, ceramiki czy kamienia.

Inwestujesz w taras z drewna? Postaw na gatunek twardy i posiadający doskonałe parametry techniczne, jak buk, dąb czy drewno egzotyczne. Dzięki temu zyskasz pewność, że nie ulegnie on uszkodzeniu pod wpływem działania negatywnych warunków atmosferycznych i nie pojawią się na nim uszkodzenia mechaniczne, wynikające np. z upadku ciężkiego przedmiotu lub intensywnej eksploatacji.

3.     Drewniany taras zapewni Ci komfort

Drewniane tarasy są przyjemne w dotyku i mają gładką powierzchnię, która jednak nie narazi Cię na upadek. Co więcej, ich dużą zaletą jest fakt, że nie nagrzewają się nadmiernie pod wpływem padających promieni słonecznych.

Dzięki temu masz pewność, że Twój taras z drewna będzie komfortowy dla wszystkich użytkowników i pozwoli przechadzać się nawet bez butów!

4.     Duża liczba dostępnych rozwiązań

Drewniane tarasy wykonywane są z różnych gatunków drewna, które różnią się od siebie nie tylko parametrami technicznymi, ale również wyglądem. Odmienna kolorystyka, usłojenie czy naturalne niedoskonałości nadają każdej desce unikalnego charakteru i sprawiają, że możesz znaleźć wśród ogromnej liczby dostępnych rozwiązań coś odpowiedniego dla siebie.

5.     Atrakcyjna cena i szybki montaż

Taras z drewna wcale nie musi być drogi i prawdopodobnie za jego montaż zapłacisz mniej niż za powierzchnię wykonaną z kamienia. Na rynku nie brakuje specjalistów, którzy oferuję zarówno wysokiej jakości rozwiązania, jak też atrakcyjne ceny i bardzo szybki montaż. W ten sposób będziesz mógł zaoszczędzić i cieszyć się swoim nowym tarasem po zaledwie kilkunastu godzinach pracy!

Pamiętaj! Jeżeli chcesz zainwestować w wysokiej klasy drewniany taras, skorzystaj z usług cenionych specjalistów, jak np. Drewdom.com.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *