Obecnie produkt ten stosowany jest głównie w budownictwie do produkcji betonu lekkiego i płyt gipsowo-kartonowych lub do celów izolacyjnych. Materiał wykorzystano również do budowy niektórych konstrukcji, takich jak mosty i ściany tamy. Zastosowanie keramzytu od Leca daje wiele korzyści – materiał jest niepalny i ma niską przewodność cieplną, co czyni go doskonałym materiałem izolacyjnym. Posiada również wysoką odporność na ogień i wodę. Posiada również właściwości, które sprawiają, że nadaje się do stosowania jako środek stabilizujący grunt np. na skarpach i nasypach lub jako dodatek do mieszanek gruntowych na zielone dachy.

Leca – dlaczego warto zrobić tam zakupy?

Glinka ekspandowana jest lekka i wszechstronna. Wypalana jest w temperaturze 1150°C, co czyni ją znacznie mocniejszą od tradycyjnej gliny. Głównym zastosowaniem keramzytu jest jako kruszywo w lekkim betonie i zaprawie, które są stosowane w budownictwie. Wykazano, że zastosowanie keramzytu w budownictwie jest korzystne z wielu powodów, w tym ze względu na jego niską wagę, zdolność do pochłaniania wody oraz właściwości izolacji akustycznej i termicznej. Stosowany jest również jako wypełniacz do ceramiki, płytek i cegieł. Jest lekkim, wytrzymałym i ognioodpornym kruszywem budowlanym. Jest ekonomiczną alternatywą dla betonu i stali. Powstaje poprzez wypalanie gliny w temp. 1150°C, co powoduje, że cząstki gliny rozprężają się i stają się porowate, dzięki czemu można je wykorzystać jako kruszywo w produkcji betonu lub innych materiałów.

https://leca.pl/

Czy keramzyt to popularny materiał?

Glina ekspandowana jest używana od wieków w Chinach i Japonii jako materiał budowlany, ponieważ jest trwała, niepalna, lekka i łatwa w obróbce – podobnie jak jej przodek – ziemia. Materiał ma wiele zalet w stosunku do innych materiałów budowlanych, takich jak cement czy beton. Glina keramzytowa jest przyjazna dla środowiska, ponieważ nie zawiera substancji toksycznych, nie wymaga żadnej zaprawy do montażu i można ją przetworzyć na nowe produkty bez utraty jakości. W ostatnich latach wzrasta użycie keramzytu. Dzieje się tak, ponieważ ma wiele zalet w porównaniu z innymi materiałami, takimi jak beton, gips i drewno. keramzyt jest materiałem przyjaznym dla środowiska i podlegającym recyklingowi, który może być używany w wielu różnych zastosowaniach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *