Współcześni kierowcy zasypywani są ofertami na nowoczesne pojazdy, które są w stanie spełniać oczekiwania najbardziej wymagających osób. W ostatnim czasie szczególnie dużą popularnością wśród inwestorów cieszą się dwa rodzaje pojazdów – elektryczne oraz hybrydowe. Czym się różnią i jakie mają zalety? W które auto lepiej zainwestować? Sprawdź, co różni hybrydę a elektryka!

Hybryda a elektryk, czyli dwa rodzaje napędów

Zaczynając porównanie hybryda a elektryk, nie sposób nie zwrócić uwagi na napęd, bo to on stanowi podstawową różnicę między tymi samochodami.

  • Samochody hybrydowe posiadają zarówno silniki spalinowe, jak i elektryczne, które mogą pracować równolegle albo osobno. Najczęściej pojazdy tego typu poruszają się na początku na napędzie elektrycznym, który po pewnym czasie uruchamia ten spalinowy.
  • Samochody elektryczne wyposażone są wyłącznie w silniki elektryczne. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, ponieważ zapewnia cichą pracę, dobre osiągi, a także jest w stu procentach przyjazne środowisku naturalnemu.

W praktyce, różnice między hybrydą a elektrykiem są więc spore – w końcu to silnik jest sercem każdego samochodu i warunkuje jest sposób działania. Jeżeli zastanawiasz się, który typ pojazdu wybrać, powinieneś zapoznać się z najważniejszymi plusami i minusami każdego z nich.

Jakie są zalety hybryd i elektryków?

Zacznijmy od hybryd, które w ostatnim czasie cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem kierowców. Wynika to przede wszystkim z faktu, że dzięki obecności silnika spalinowego zapewniają większy zasięg niż elektryki, a do tego nie wymagają ładowania z gniazdka i są bardzo ekonomiczne – zwłaszcza wtedy, gdy silnik elektryczny jest ładowany przez ten spalinowy.

Różnice między hybrydą a elektrykiem polega przede wszystkim na budowie silnika – w tych drugich pojazdach jest on całkowicie elektryczny, dlatego jego zaletami są bardzo cicha praca, brak emisji spalin, a także możliwość ładowania z gniazdka. Takie pojazdy są ekonomiczne, mało awaryjne i posiadają bardzo dobre przyspieszenie, zapewniając najlepsze wrażenia z jazdy.

A jakie są podobieństwa między hybrydą a elektrykiem? Oba typy pojazdów, które są produkowane współcześnie, posiadają doskonałe wyposażenie. Mowa tu przede wszystkim o nowych technologiach, zaawansowanych rozwiązaniach multimedialnych, a także niezawodnych systemach bezpieczeństwa.

Hybryda a elektryk – który samochód wybrać?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, ponieważ to dwa różne samochody, które posiadają swoje zalety i wady. Najlepiej więc odwiedzić salon samochodowy w Warszawie i przetestować każde z tych rozwiązań – jazda próbna pozwoli Ci sprawdzić w praktyce, jak zachowują się auta i które z nich będzie dla Ciebie lepszą opcją.

Gdzie kupić hybrydę i elektryka? Oba typy pojazdów oferuje salon Toyoty w Warszawie, który zapewnia pełne wsparcie w wyborze, duży wybór modeli, różne formy finansowania zakupu, a także wspomnianą wcześniej jazdę próbną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *