Oświetlenie to jeden z najważniejszych elementów wystroju każdego pomieszczenia. Jest tak nie tylko ze względów estetycznych. Dobór odpowiedniego oświetlenia będzie oddziaływał także na nasze samopoczucie. Odwiedzając sklep z oświetleniem lub sklepy internetowe z oświetleniem możemy zauważyć, że mamy do wyboru różne rodzaje oświetlenia.

Najczęściej montowanym oświetleniem w każdym domu są żyrandole klasyczne czyli wiszące lampy sufitowe. Dają one dużo jasnego światła, pokój jest dzięki nim dobrze oświetlony, sprawdzają się świetnie w salonach, kuchniach czy przedpokojach. Możemy wybierać w różnych stylach, dzięki czemu idealnie dopasujemy go do każdego wnętrza. Posiadają od jednego do kilku źródeł światła, klosze mogą być całkowicie osłonięte lub z widocznym źródłem światła. Montowane są często nad stołami w jadalni, pięknie eksponując miejsce posiłku.

Drugim najczęściej wybieranym oświetleniem są lampki stołowe. Możemy je postawić w każdym miejscu naszego domu, w zależności od potrzeb. Charakteryzują się stłumionym strumieniem światła, idealnie nadają się na przykład do pokoików dziecięcych. Dzieci, zwłaszcza niemowlęta spędzają większość swojego czasu w pozycji leżącej, a co za tym idzie patrzą w stronę sufitu, jeśli w ich pokoiku było by włączone światło sufitowe z odkrytym źródłem światła, może dojść do uszkodzenia oczu.

Innym oświetleniem, które również nadaje się do pokoju, gdzie potrzebne jest światło o stłumionym strumieniu, jest oświetlenie boczne, na przykład kinkiety. Montuje się je również w miejscach, gdzie nie ma możliwości zamontowania żyrandola. Takim miejscem jest przede wszystkim klatka schodowa. Montowane na niej oświetlenie boczne często posiada fotokomórkę, która pod wpływem ruchu włącza światło.

Jeśli mamy wybrany rodzaj oświetlenia do danego pomieszczenia, to drugą ważną sprawą jest dobór właściwej żarówki. Rodzai żarówek jest bardzo dużo, przy doborze odpowiedniej warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanego personelu sklepu z oświetleniem, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że spełni nasze oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *