Dobrze urządzone biuro z komfortowymi meblami to właściwie podstawa. W pracy gros czasu spędzamy przecież na siedząco i dobór odpowiednich foteli i biurek jest niezbędny. Oczywiście w biurze nie tylko ważne są meble. Trzeba także pomyśleć nad dobrym podziałem przestrzeni i wydzieleniem strefy relaksu, która będzie miejscem, gdzie każdy może się odstresować i zrobić sobie przerwę. Wszelkie akcesoria i ozdoby mogą dopełnić dzieło i razem z meblami w dobrej kolorystyce stworzą dobrą atmosferę do pracy. Oprócz drukarek, faksów i niezliczonych artykułów biurowych może warto dodać także tablicę magnetyczną na ścianę i inne mniej oczywiste elementy wystroju?

Planowanie przestrzeni

Przed jakimikolwiek zakupami dobrze jest sporządzić wstępny szkic czy projekt, w którym określimy, jaka mniej więcej jest wizja wykorzystania pomieszczeń. Przy wyborze mebli, akcesoriów i całego wnętrza trzeba pamiętać o charakterze naszej działalności. Wszelkie młode firmy z branży IT, Public Relations i reklamy mogą pozwolić sobie na ekstrawaganckie wnętrza, pełne koloru. Klasyczne wnętrza i stonowaną kolorystykę polecamy dla biur rachunkowych czy adwokackich biur.

Jak dobrać meble?

Tak jak w przypadku wybierania mebli dla domu – kierujmy się wygodą! Jest to pierwszy i najważniejszy czynnik w wyborze wszystkich foteli i kanap. Jedyną różnicą jest to, że w tym wypadku elementy wyposażenia mają służyć pracy. Warto zaangażować pracowników w aktywne uczestnictwo i przede wszystkim wsłuchać się w indywidualne potrzeby. Przecież najwygodniejsze meble to meble dopasowane – niezależnie od tego czy chodzi o wysokość biurka i wyprofilowanie fotela. Największą fantazją można się wykazać w planowaniu tzw. strefy relaksu. Ona powinna być oazą spokoju, miejscem integracji i firmowych imprez. Tutaj można zastosować dynamiczne kolory, kupić pufy i wygodne sofy. Bardzo dużo przedsiębiorstw decyduje się na zakup konsoli do gier. W końcu nie ma to jak przyjemny mecz w Fifę po paru godzinach spędzonych nad stosem dokumentów lub przed komputerem.

Pamiętajmy też o hierarchizowaniu pracowników. Podstawowe boksy ze zwykłymi krzesłami biurowymi otrzymać mogą najniżsi szczeblem członkowie zespołu. Razem z awansem może iść też podniesienie standardu, lepsze biurka, więcej przestrzeni i bardzo wygodny fotel. Taką formę podziału stosuje się w biurach na całym świecie .

Użyteczne akcesoria – tablice magnetyczne szklane

Dobór akcesoriów nie jest prostą sprawą. Bardzo łatwo przesadzić z dodatkami, które przecież odciągną uwagę i zmniejszą efektywność. Na ściany polecamy wieszać np. certyfikaty i po prostu dowody sukcesu firmy. Ożywić przestrzeń może pewna ilość roślin – niektóre firmy decydują siętakże na elementy sztuki nowoczesnej. Zwłaszcza ma to miejsce w lobby, które jest wizytówką przedsiębiorstwa. Oprócz oczywistego wyposażenia biurowego należy zadbać o niektóre mniej oczywiste elementy wyposażenia – mianowicie chodzi o wszelkie tablice multimedialne i także te klasyczne. Na nich możemy zapisać wszelkie istotne informacje, deadline i najważniejsze cele. Tablica nie musi kojarzyć się z klasyczną tablicą magnetyczną na ścianę. Obecnie na rynku z łatwością dostaniemy flipcharty, a nawet szklane wersje w różnych odcieniach( https://tableo.eu/tablice-suchoscieralno-magnetyczne-szklane). Z łatwością połączymy w ten sposób funkcjonalność i wygodę z pięknym designem dopasowanym do naszego wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *