Łazienka to bardzo ważne miejsce w każdym domu. To właśnie tam możemy spędzić trochę czasu sam na sam i uciec od codziennych stresów i obowiązków. Urządzenie łazienki nie jest jednak łatwym zadaniem. Właściciele muszą podjąć wiele ważnych decyzji, które pozwolą im na stworzenie pomieszczenia funkcjonalnego, ale też niezwykle estetycznego. Na całe szczęście, w poniższym artykule udało nam się zebrać kilka najważniejszych rad i wskazówek, które odpowiedzą na Twoje pytanie – jak urządzić łazienkę?

Funkcjonalność pomieszczenia ma znaczenie!

Łazienka to miejsce, w którym liczy się przede wszystkim funkcjonalność. Decydując się na remont czy przebudowę łazienki, powinniśmy zastanowić się jak powinna wyglądać nasza łazienka i co powinno się w niej znaleźć, żeby zaspokoić wszystkie nasze potrzeby. Za funkcjonalność łazienki nie odpowiada tylko i wyłącznie armatura łazienkowa, ale również podstawowe elementy związane z tego typu pomieszczeniem np. płytki ceramiczne, które mogą decydować o tym czy podłoga będzie śliska i niebezpieczna po kąpieli lub po prostu trudna do utrzymania w czystości. Dlatego też, oprócz wyboru pomiędzy wanną, a prysznicem, toaletą podwieszaną czy kompaktową, musisz zdecydować również o tym jakie płytki ceramiczne będą odpowiednie do Twojej łazienki. Bardzo ważną rolę ma również odpowiednie oświetlenie, które całkowicie może odmienić wnętrze łazienki i wpłynąć na to, jak będziemy się w niej czuć.

 

Płytki łazienkowe – jakie produkty wybrać?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów płytek łazienkowych, które podzielić możemy nie tylko ze względu na różnice kolorystyczne, ale także ze względu na różne materiały, wykorzystane podczas produkcji płytki. Zastanawiając się nad wyborem płytek, musimy przemyśleć kilka bardzo ważnych czynników takich jak np. rodzaj płytek czy ich wielkość i kształt. Płytki ceramiczne zazwyczaj dostępne są w formie kwadratu lub prostokąta, o wymiarach od dziesięciu do pięćdziesięciu centymetrów. Im większe płytki, tym mniej fug, które są niezwykle ciężkie do wyczyszczenia i utrzymania w odpowiednim stanie. Zanim zakupisz płytki, zapoznaj się z ofertami sklepów internetowych takich jak np. mirad.pl, na których znajdziesz nie tylko wiele rodzajów płytek łazienkowych, ale także porady od specjalistów aranżacji wnętrz.

 

Armatura łazienkowa – co powinno znaleźć się w łazience?

Armatura łazienkowa to bardzo ważny element wyposażenia, bez którego łazienka nie byłaby łazienką. Sprawia ona, że pomieszczenie jest funkcjonalne, ale też estetyczne. Najbardziej podstawowym rodzajem wyposażenia łazienki jest oczywiście toaleta, umywalka, wanna oraz prysznic. W zależności od wymiarów łazienki, powinniśmy zdecydować się na armaturę łazienkową w odpowiednich rozmiarach tak, aby była ona nie tylko wygodna dla wszystkich domowników, ale i nie zabierała zbyt wiele miejsca. Obecnie, wiele osób stawia na armaturę łazienkową w ekstrawaganckich kolorach, takich jak np. czarny czy złoty. Oczywiście, rodzaj, wymiar oraz pozostałe parametry związane z armaturą łazienkową, są zależne od potrzeb użytkowników łazienki, ale także budżetu, dlatego przed zakupem, warto dokładnie zapoznać się z ofertami poszczególnych sklepów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *