Odpowiednio dobrane zasłony do salonu potrafią całkowicie odmienić charakter wnętrza. Oczywiście dobieramy je zgodnie ze stylem, w jakim zaaranżowaliśmy nasze wnętrze. Nie oznacza to jednak, że zasłony nie mogą ”namieszać” w salonie, wprowadzając nutkę czegoś świeżego i przyciągającego wzrok. Z pewnością taki efekt osiągnąć możemy przy pomocy designerskich zasłon, których różnorodność wpłynie pozytywnie na niejedną aranżację.

Designerskie zasłony, czyli wzory królują

Wzory są charakterystycznym elementem stylowych zasłon, które wybierają miłośnicy designerskich wnętrz. Takie aranżacje na pewno nie są nudne. Nadadzą one charakteru pomieszczeniom o różnych wystrojach. Od salonów klasycznych po te nowoczesne. Dobrać je można do niemal każdego typu aranżacji. No może oprócz loftu. Loftowe okna zostawmy w spokoju.

 

Skupmy się jednak na pomieszczeniach innych niż te skrajnie surowe. Ciekawą opcją jest wykorzystanie zasłon o ciekawych wzorach w stonowanych, tradycyjnych salonach. Jeśli w pomieszczeniu takim króluje głównie beż i biel, to ożywienie okna jest niemal wskazane. Wybór wzoru zależy od naszych upodobań. Modne będą zarówno tkaniny upstrzone drobnymi kwiatami, liśćmi, czy nawet rombami i innymi figurami, oraz te bardziej uporządkowane wzory. Jedno jest pewne, designerskie zasłony wpłyną pozytywnie na każde wnętrze, któremu brak jest ”tego czegoś”.

A co z zasłonami w salonach skandynawskich?

Jeśli chodzi o salony urządzone w o wiele bardziej surowym klimacie niż te w stylu klasycznym, to sytuacja przedstawia się nieco inaczej. Tradycyjny salon o jasnych barwach łatwo jest ożywić przy pomocy wzorzastych zasłon, ponieważ sam w sobie jest on raczej ciepły i przytulny. Skandynawskie pomieszczenia natomiast cechują się surowością. Bardziej niż beż, króluje w nich biel, biel i jeszcze raz biel. Jednak nie są to wnętrza pozbawione domowej atmosfery. Zapewnić ją można przy pomocy dodatków, takich jak poduszki ozdobne, które sprawdzą się znakomicie jeśli chodzi o ocieplanie klimatu pomieszczenia, czy tytułowe zasłony. Ważne jest, aby zachować umiar i skandynawski wystrój pomieszczenia. Czyli dodatki powinny być albo pozbawione wzorów, albo udekorowane nimi w niewielkim stopniu.

 

Jeśli chodzi o designerskie zasłony, to najlepszym sposobem będzie wybór koloru odbiegającego od bieli, który ożywi delikatnie pomieszczenie. W szczególności sprawdzą się kolory takie jak róż, beż oraz odcienie koloru niebieskiego. Jeśli chcemy nieinwazyjnie ożywić nasze wnętrze, to dobrym pomysłem będą zasłony białe w czarne delikatne wzory. Pamiętajmy, że styl skandynawski nie lubi się z ciężkimi materiałami, unikajmy ich i wpuszczajmy jak najwięcej światła do pomieszczenia.

A może vintage?

Jeśli jesteście fanami tego stylu oraz zasłon, które odmieniają wnętrza, to właściwie nie powinniście mieć żadnych dylemtów emocjonalnych. Styl vintage jest sam w sobie tak bardzo designerski, że każde nieoczywiste rozwiązania, ciekawe wzory, kolory i połączenia będą jego definicją. To idealna przestrzeń dla zasłon designerkich.

 

Jeśli chodzi o salon w stylu vintage, to najlepiej będzie wybrać motyw przewodni i pasujące do siebie kolory, wokół których będziemy oscylować. Uchroni nas to przed przesadnym rozgardiaszem. W bardziej stonowanych pomieszczeniach możemy pozwolić sobie na wręcz pstrokate, geometryczne wzory na poduszkach i zasłonach. Możemy również wybrać dwa kolory przewodnie takie jak żółty i niebieski. Jeśli wybieramy natomiast kolor zielony i łączymy go z bielą, czy szarością, to postawmy dodatkowo na motyw roślinny. Absolutnym hitem jest wzór liści monstera, który doskonale będzie prezentował się na designerskich zasłonach,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *