Chyba nie ma bardziej frustrującej rzeczy niż wyskakująca sprężyna w materacu. Niewygodne łóżko wpływa na jakość snu, a przez to na zdrowie, samopoczucie, a nawet chęć przebywania we własnej sypialni. Przez to wybór materaca jest jedną z kluczowych kwestii, kiedy przychodzi do urządzania sypialni.

Rodzaje materacy do łóżka

Rodzajów materaców jest bardzo wiele (Czy ktoś jeszcze pamięta lata 2000 i obsesję na punkcie wodnych łóżek? Wszyscy zastanawiali się, czy łatwo jest taki materac przebić i wylać wodę) Modele renomowanych firm odpowiadają na szereg norm dotyczących jakości. Uwzględniają aspekty zdrowotne, nie rezygnując z zapewnienia swoim właścicielom maksymalnej wygody.

Sprężynowe materace tradycjonalisty

Chyba najbardziej tradycyjne materace, czyli materace sprężynowe. Zależnie

od upodobań mogą być ukochanymi albo znienawidzonymi kompanami łóżka. Ich tradycyjność ma swoje zalety: dzięki temu, producenci przez lata wprowadzali innowacje i teraz ich produkty są niesamowicie dopracowane, co redukuje konieczność poskakania po materacu (by sprawdzić, czy przypadkiem nie jest za twardy!) przed zakupem. Dobrym przykładem może być producent materacy Janpol. W materacach tej marki małe sprężyny ukryte są w materiałowych kieszonkach. Rozkład tych sprężynek jest zgodny z siedmioma strefami twardości, dzięki czemu zapewniają optymalny komfort.

Najzdrowsze materace z pianki

Nowością są materace piankowe wykonane z pianki termoelastycznej. Ich charakterystyczną cechą jest dopasowywanie się do pozycji ciała, umożliwiają podparcie wszystkich jego newralgicznych partii. To sprawia, że są najlepszym rozwiązaniem dla osób zmagających się z bólami pleców i są często zalecane właśnie ze względu pozytywnych właściwości ortopedycznych. Zapobiegają także gromadzeniu się w ich wnętrzu kurzu i mikroorganizmów, dzięki czemu są też dobrym rozwiązaniem dla alergików. Modele wykonane na bazie pianki termoelastycznej bądź też przy jej udziale zapewniają komfort snu i zdrowie kręgosłupa.

Innowacyjne lateksowe materace

Materace lateksowe mają wiele zalet: są świetnym rozwiązaniem dla alergików, ponieważ należą do grupy materacy piankowych, więc nie zbierają kurzu i roztoczy w taki sposób jak materace sprężynowe. Ich porowata i oddychająca powierzchnia jest hipoalergiczna, co sprawia, że lateksowy materac niesie ulgę alergikom. Wśród ich zalet jest także ich wysokość. Ze względu na swoją strukturę mogą być niższe od materacy kieszeniowych, a warstwa lateksu o siedmiu zróżnicowanych strefach twardości i zwiększonej gęstości, doskonale dostosowuje się do kształtów ciała i tak zapewnia komfort użytkowania.

Wybór materaca do sypialni

Jak widać, wybór materacy jest szeroki i pozwala na bardzo indywidualne podejście do tematu. Materace piankowe powoli deklasują materace sprężynowe w swojej popularności, alergicy będą mieli swoich własnych faworytów, a osoby z bólami raczej wybiorą zalecane materace piankowe. Ważne jest, aby przy wyborze zwracać uwagę na producenta i to jakiego rodzaju normy spełniają materace. Kupując materac warto jest zainwestować w sprawdzoną markę, która swoje produkty poddaje testom i badaniom jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *