Rachunki za ogrzewanie w sezonie jesienno-zimowym, szczególnie średniej lub dużej wielkości domu, potrafią nieraz zaskoczyć, i to bardzo. Nie jest to jednak miła niespodzianka. Co zrobić, aby nie wydawać aż tak olbrzymich pieniędzy w sezonie grzewczym? Dlaczego tak ważne jest prawidłowe zaprojektowanie i montaż wentylacji?

Najlepszy sposób na oszczędności

Wiadomo, z ogrzewania domu nie da się zrezygnować, nawet częściowo. Takie rozwiązanie wpływałoby negatywnie na stan budynku i przede wszystkim zdrowie jego mieszkańców. Jednak koszty ogrzewania potrafią znacznie obciążyć rodzinny budżet. Wszystko zależy oczywiście od sposobu, jakim grzejemy w domu, mimo wszystko jest to zawsze spory wydatek.

Jedną z najbardziej popularnych i najczęściej polecanych metod, jest montaż wentylacji z odzyskiem ciepła, która pozwala na obniżenie rachunków za ogrzewanie nawet o 50%! Dzieje się tak, ponieważ zużyte i ciepłe powietrze, które jest wywiewane z wnętrz poprzez instalację systemu, dociera do rekuperatora  https://luftsystem.pl/rekuperacja/ i tam przekazuje swoje ciepło świeżemu i chłodnemu powietrzu, które jest nawiewane do wnętrz. Dzięki temu nie trzeba przez cały czas ogrzewać domu, ponieważ ciepło na dłużej pozostaje we wnętrzach.

Przy zastosowaniu systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła nie trzeba także otwierać okien, aby wywietrzyć swój dom, ponieważ zapewnia on stały dopływ świeżego powietrza. To również przyczynia się do obniżenia rachunków za ogrzewanie. Warto wiedzieć, że przy rekuperacji najlepiej sprawdzi się ogrzewanie podłogowe.

Projektowanie i montaż wentylacji mechanicznej

Projektowanie oraz montaż systemu rekuperacji jest bardzo ważne, ponieważ jedynie ta odpowiednio i profesjonalnie zaplanowana i wykonana będzie zapewniała świeże i czyste powietrze domownikom oraz pozwoli na obniżenie rachunków. Błędnym przekonaniem jest to, że tylko projekt rekuperacji musi być wykonany przez eksperta w swojej dziedzinie – również montaż wentylacji musi wykonać osoba profesjonalna. Wyłącznie wtedy Inwestor może mieć pewność, że nie powstaną żadne nieszczelności, a system posłuży na długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *