Wybór odpowiedniego samochodu dla rodziny to bardzo istotna kwestia, która będzie miała wpływ na komfort i bezpieczeństwo Twoich najbliższych. Warto więc poświęcić temu jak najwięcej czasu, przeanalizować kilka najważniejszych parametrów i cech pojazdu, a także porównać ze sobą poszczególne modele. W tym krótkim poradniku podpowiemy Ci, jakie auto rodzinne wybrać i na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu!

Jakie auto rodzinne wybrać? 4 najważniejsze kwestie

Jeżeli zastanawiasz się, jakie auto rodzinne wybrać, powinieneś zwrócić uwagę na kilka kwestii. Istotne są oczywiście osiągi (zwłaszcza liczba koni mechanicznych), a także zużycie paliwa (im mniejsze, tym podróże będą bardziej ekonomiczne), ale to nie wszystko. Chcąc zakupić najlepszy model dla siebie i swoich bliskich, weź pod uwagę jeszcze 4 rzeczy.

  1. Rodzaj nadwozia. Najpopularniejszymi samochodami dla rodzin są miejskie i ekonomiczne hatchbacki oraz niezwykle pojemne kombi, które sprawdzą się zwłaszcza w przypadku większej liczby potomstwa. Rosnącym zainteresowaniem cieszą się także SUV-y i minivany, które charakteryzują się potężnymi gabarytami i dużą przestrzenią – zarówno w kabinie, jak i bagażniku.
  2. Typ silnika. Choć kierowcy w dalszym ciągu najczęściej wybierają samochody spalinowe, coraz większą popularnością cieszą się auta elektryczne i tzw. „hybrydy”. Jeżeli zależy Ci na największych oszczędnościach, polecamy zwłaszcza te ostatnie, które stanowią połączenie silnika spalinowego i elektrycznego, zapewniając najbardziej ekonomiczną jazdę – zwłaszcza w mieście.
  3. Pojemność bagażnika. To oczywiście jeden z kluczowych parametrów – zwłaszcza w sytuacji, gdy wraz z bliskimi często podróżujesz. Jakie auto rodzinne wybrać? Najlepiej takie, w którym pojemność bagażnika wynosi minimum 400-500 litrów.
  4. Systemy bezpieczeństwa. To bardzo istotna kwestia, która pozwoli Ci uniknąć różnego rodzaju zagrożeń na drodze. Takie funkcje, jak kamera cofania, asystent pasa ruchu, tempomat adaptacyjny czy układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia, stanowią najlepsze rozwiązania dla rodzin.

Szukasz auta rodzinnego? Sprawdź modele Toyoty!

Większość producentów funkcjonujących w naszym kraju posiada w swojej ofercie samochody dedykowane rodzinom. Jednak tym, który cieszy się największym zaufaniem i posiada najbardziej rozbudowany asortyment nowoczesnych modeli, jest bez wątpienia Toyota. Zapewnia ona dostęp do pojazdów o doskonałych osiągach, które są ekonomiczne, pojemne i posiadają niezawodne systemy bezpieczeństwa.

Jakie auto rodzinne wybrać? Do polecanych modeli zaliczamy między innymi Toyotę Corollę Hatchback i Sedan, Aygo X, GR Yaris, RAV4 oraz Camry. Oczywiście samochodów idealnych dla rodzin z dziećmi jest w ofercie japońskiego producenta dużo więcej – warto odwiedzić stronę internetową www.toyotalodz.com.pl, poznać wszystkie dostępne opcje, a także umówić się na jazdę próbną, która zdecydowanie pomoże Ci w podjęciu najlepszej decyzji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *