Budowa pięknego domu to marzenie każdego z nas. Aby możliwa była jego realizacja, niezbędne jest wybranie technologii, wykonawcy, a także stworzenie odpowiedniego projektu. W tym artykule przedstawimy Ci etapy budowy domu z drewna – dzięki temu przekonasz się, że cały proces nie jest skomplikowany i pozwoli Ci szybko zamieszkać w wymarzonych warunkach!

Etapy budowy domu z drewna – od konstrukcji do wnętrz

Zanim rozpoczniesz realizację swojego projektu i spełnisz marzenia o pięknym domu, pamiętaj o skorzystaniu z usług odpowiedniego wykonawcy, który posiada na swoim koncie wiele udanych realizacji. Jedną z takich firm jest drewdom.com – zapewnia ona kompleksowe budowy w możliwie jak najkrótszym czasie. Dzięki skorzystania z oferty fachowców zyskasz pewność, że prace przebiegną sprawnie, a ich efekt końcowy spełni wszelkie Twoje oczekiwania. Jakie są etapy budowy domu z drewna?

  1. Konstrukcja i ściany. Pierwszym etapem działań jest oczywiście przywiezienie drewna i innych niezbędnych materiałów, a także dokonanie stosownych pomiarów. Specjaliści zamontują podwaliny, zbudują szkielet drewniany i w odpowiedni sposób unieruchomią konstrukcję. Następny krokiem jest uzyskanie odpowiedniej szczelności, co jest możliwe dzięki zastosowaniu folii paroizolacyjnej. Potem wykonywane są belki stropowe oraz poszycie zewnętrzne.
  2. Kolejny etap budowy domu szkieletowego to budowa dachu – niezbędne do tego okaże się zamontowanie specjalnej folii oraz łat, okuć i poszycia (również w formie popularnych dachówek). Na tym etapie budowy domu z drewna możliwe jest także montowanie okien oraz specjalnych listew startowych, dzięki którym specjaliści uzyskają proste linie elewacji. Na koniec tworzona jest sama elewacja.
  3. Wnętrza budynku. Czas na to, co najważniejsze. Specjaliści zadbają o położenie wełny mineralnej, zamontują folię paroizolacyjną oraz inne elementy, dzięki którym dom będzie szczelny, zapewni komfort cieplny i okaże się funkcjonalny na przestrzeni wielu lat. To etap budowy domu z drewna, w którym należy zadbać o najwyższą staranność prac, ponieważ będzie miał największy wpływ na ostateczny efekt.

Ostatnie etapy budowy domu szkieletowego

To wciąż nie koniec. Etapy budowy domu szkieletowego wieńczą prace końcowe, polegające między innymi na montażu instalacji i płyt gipsowo-kartonowych oraz działaniach wykończeniowych. Po przeprowadzeniu prac dom z drewna może być oddany do użytku, a Ty masz możliwość cieszenia się jego wyjątkową estetyką i funkcjonalnością.

Etapy budowy domu z drewna mogą oczywiście przebiegać nieco inaczej – w zależności od wykonawcy, z którego usług skorzystasz. Warto zdecydować się na to rozwiązanie, ponieważ obiekty szkieletowe są stosunkowo tanie, prezentują się niezwykle okazale i zapewniają maksymalny komfort użytkowania wszystkim domownikom. Co więcej, możesz wznieść taki obiekt, jakiego oczekujesz – jest to możliwe dzięki wielu dostępnym projektom gotowym oraz możliwości ich dowolnej modyfikacji. Przekonaj się sam i spełnij swoje marzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *