Sypialnia to miejsce jednoznacznie kojarzące się z nocą, dlatego też bardzo często spotyka się aranżacje sypialni w ciemnych barwach. Jednak równie dobrym rozwiązaniem jest stworzenie sypialni w jasnych kolorach. Poniżej prezentujemy kilka jasnych sypialni w różnych stylach. Jeśli zastanawiasz się jak ozdobić takie jasne pomieszczenie w odnośniku znajdziesz podpowiedzi – biała sypialnia – najlepsze dodatki.

 

Sypialnia w stylu skandynawskim

W tej wersji jasnej sypialni podłoga to sosnowe, jasne deski. Ściany pomalowane są na biało, z wyjątkiem jednej, na której znajdują się białe drzwi – ma ona kolor jasnoszary. Rama łóżka w tej sypialni wykonana jest z jasnego, naturalnego drewna, zaś materac, pościel i narzuta mają kolor biały. U wezgłowia ułożono dekoracyjne poduszki w kolorze białym i turkusowym. Długa niemal na całą ścianę, ale niska szafka nocna ma także kolor jasnego, naturalnego drewna. Ustawiono na niej lampki nocne z białymi abażurami w delikatne błękitno – szare wzory. Łóżko stoi na szarmy, puszystym dywanie z długim włosiem. Szafa wnękowa ma białe drzwi. Obok niej stoli lustro o prostej ramie przywołującej na myśl drabinę domowej roboty.

 

Sypialnia w stylu glamour

W tej sypialni zastosowano biel w różnych odcieniach. Tapicerka mebli ma śnieżnobiały odcień w srebrne delikatne desenie, natomiast inne białe elementy mają kolor bieli lekko wpadającej w żółty i są ozdobione złotymi deseniami. Ściany także mają kolor śnieżnej bieli oraz bardziej żółtawej bieli. Przejścia między kolorami rozpoczynają się piętnaście centymetrów od każdego z narożników. Jedna ze ścian w całości pokryta jest lustrem. Na podłodze położono ciemnobrązowy parkiet. Łóżko wyposażone jest w wysoki, pikowany zagłówek, który rozciąga się za głową oraz z lewej, przylegającej do ściany strony. W nogach łóżka ustawiono biały pikowany taboret z nogami w kolorze parkietu. Łóżko stoi na białym miękkim dywanie. Na nim wisi pokaźnych rozmiarów, kryształowy żyrandol, który stanowi istotny element całej aranżacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *