Sypialnia to miejsce jednoznacznie kojarzące się z nocą, dlatego też bardzo często spotyka się aranżacje sypialni w ciemnych barwach. Jednak równie dobrym rozwiązaniem jest stworzenie sypialni w jasnych kolorach. Poniżej prezentujemy kilka jasnych sypialni w różnych stylach. Jeśli zastanawiasz się jak ozdobić takie jasne pomieszczenie w odnośniku znajdziesz podpowiedzi – biała sypialnia – najlepsze dodatki.

 

Sypialnia w stylu skandynawskim

W tej wersji jasnej sypialni podłoga to sosnowe, jasne deski. Ściany pomalowane są na biało, z wyjątkiem jednej, na której znajdują się białe drzwi – ma ona kolor jasnoszary. Rama łóżka w tej sypialni wykonana jest z jasnego, naturalnego drewna, zaś materac, pościel i narzuta mają kolor biały. U wezgłowia ułożono dekoracyjne poduszki w kolorze białym i turkusowym. Długa niemal na całą ścianę, ale niska szafka nocna ma także kolor jasnego, naturalnego drewna. Ustawiono na niej lampki nocne z białymi abażurami w delikatne błękitno – szare wzory. Łóżko stoi na szarmy, puszystym dywanie z długim włosiem. Szafa wnękowa ma białe drzwi. Obok niej stoli lustro o prostej ramie przywołującej na myśl drabinę domowej roboty.

 

Sypialnia w stylu glamour

W tej sypialni zastosowano biel w różnych odcieniach. Tapicerka mebli ma śnieżnobiały odcień w srebrne delikatne desenie, natomiast inne białe elementy mają kolor bieli lekko wpadającej w żółty i są ozdobione złotymi deseniami. Ściany także mają kolor śnieżnej bieli oraz bardziej żółtawej bieli. Przejścia między kolorami rozpoczynają się piętnaście centymetrów od każdego z narożników. Jedna ze ścian w całości pokryta jest lustrem. Na podłodze położono ciemnobrązowy parkiet. Łóżko wyposażone jest w wysoki, pikowany zagłówek, który rozciąga się za głową oraz z lewej, przylegającej do ściany strony. W nogach łóżka ustawiono biały pikowany taboret z nogami w kolorze parkietu. Łóżko stoi na białym miękkim dywanie. Na nim wisi pokaźnych rozmiarów, kryształowy żyrandol, który stanowi istotny element całej aranżacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *