projekt wnętrza

Dla poprawy funkcjonalności każdego mieszkania często aranżuje się niewielki przedpokój lub też wąski korytarz, który sprawia, że poszczególne pokoje nie są przechodnie, a więc dostęp do nich jest znacznie bardziej komfortowy. W zależności od projektu, takie pomieszczenie może mieć różną wielkość, a jeśli jest to przyzwoitej wielkości metraż- zawsze warto pomyśleć o tym, aby w jakiś sposób dodatkowo wykorzystać tę przestrzeń. Niektórym z nas aranżacja wnętrz niejednokrotnie spędza sen z powiek- inni lubią bawić się w urządzanie szukając nowych, interesujących rozwiązań. Do naszej dyspozycji zawsze pozostaje architekt wnętrz w przypadku, kiedy po prostu chcielibyśmy mieć piękny przedpokój, ale tak naprawdę w ogóle nie mamy pomysłu, jak powinien on wyglądać, w jakiej stylistyce może być utrzymany i jakie meble i dodatki powinien posiadać. Takiego architekta znajdziesz na stronie dom-art.pl

Wszystko możesz mieć pod ręką

Przedpokój czy też przedsionek, albo też ta część korytarza, która kończy się drzwiami wyjściowymi to wprost idealne miejsce do tego, aby zaaranżować tutaj nawet niewielką szafę na okrycia wierzchnie oraz inne akcesoria- obuwie, czapki, szaliki, rękawiczki czy też parasole. Aby móc idealnie wpasować taką szafę w posiadaną przez nas przestrzeń- możemy zamówić taką szafę na wymiar- wtedy też nie tylko będzie idealnie pasować do miejsca, które posiadamy, ale też będzie bardziej pojemna. Aby ułatwić sobie ubieranie przed wyjściem z domu, dobrym pomysłem jest też niewielka ławeczka lub też pufa, która znajdzie się zaraz obok takiej szafy, a także duże lustro. Praktycznym rozwiązaniem jest też wisząca skrzynka na klucze, dzięki której możemy ograniczyć ryzyko ich zgubienia czy też pozostawienia w nieodpowiednim miejscu. We wnętrzu szafy możemy też mieć specjalne miejsce do przechowywania ekologicznych toreb na zakupy czy wielorazowych siatek, które zazwyczaj zabieramy ze sobą w ostatniej chwili przed wyjściem. Jeśli szafa już takich drobiazgów nie pomieści- możemy wieszać torby na specjalnym haczyku lub też zdecydować się na dodatkową komodę.

A co możemy zaaranżować w dalszej części korytarza?

Ciekawym pomysłem będzie otwarty, wbudowany regał wykonywany na zamówienie, w którym będziemy mogli zaaranżować niewielką biblioteczkę. Jeśli korytarz jest miejscem jasnym, do którego dociera spora dawka światła dziennego- możemy zaaranżować tutaj kwietnik lub też specjalną wnękę z miejscem na kilka doniczek- rośliny pokojowe zawsze ożywiają każde wnętrze i dodają mu przytulnego charakteru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *