Salon to zaraz obok kuchni jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. To tam jemy, odpoczywamy, oglądamy telewizję, czytamy, spędzamy czas z rodziną, przyjmujemy gości, odpoczywamy. Można by tak wymieniać dalej i dalej. Dlatego mając na uwadze to, jaką funkcję salon spełnia w domu, należy dobrze przemyśleć jego wyposażenie oraz całą aranżację.

Obecnie panuje moda na otwarte przestrzenie, w związku z czym pomysłów na wnętrze pojawia się znacznie więcej. Małe metraże nie pozwalają na realizację większych projektów, często wtedy trzeba trzymać się znanych schematów, które bywają nudne. Zaś wszechobecne połączenie kuchni z salonem i też poniekąd jadalnią, daje znacznie więcej możliwości. Osoby kreatywne mają wtedy pole do popisu i pokazania poprzez aranżację swojego charakteru i swoich upodobań.

Warto jednak przy tym wszystkim pamiętać, aby w salonie było wygodnie i komfortowo. By dodatkowo, optycznie jeszcze bardziej powiększyć pomieszczenie zaleca się pomalowanie ścian na jasne kolory. Modna jest obecnie szarość, która fajnie łączy się z białą lub czerwoną cegłą. Te z kolei super wyglądają z drewnem oraz kominkiem. Jak już mowa o kominku to chcąc wybrać dobry produkt warto sięgnąć po Kominki z Norwegii. Wybór jest naprawdę ogromny, a niesamowicie prezentują się kominki narożne. Jeśli ma się domek jednorodzinny, to posiadanie kominka jest przydatne, ponieważ oprócz funkcji dekoracyjnej, wprowadzającej nastrój (szczególnie zimą), spełnia także rolę grzewczą (jeśli nam na tym zleży to lepiej wybrać kominek z płaszczem wodnym).

Niektórzy zastanawiają się jak oddzielić w salonie część jadalnianą i kuchenną od tej wypoczynkowej. Otóż dobrze przy podziałach sprawdzają się łóżka, dokładnie kanapy, sofy czy narożniki. Odwrócone są one przeważnie tyłem do aneksu kuchennego. Dzięki temu podział jest jest jasny. Można do tego użyć ewentualnie stołu, jeśli umiejscowienie kanapy na środku nie jest możliwe.

Wracając do wypoczynku, sama kanapa czy sofa może mieć ciekawy, intensywny kolor, jak na przykład żółty, błękitny czy czerwony. To fajne przełamanie szarych tonów, które daje dodatkowy efekt wow. Wnętrze nabiera charakteru i jeszcze bardziej cieszy oko. Interesujące jest połączenie bieli, drewna i jednej mocnej barwy, na przykład zieleni. Dodatki wcale nie muszą być zielone – mogą być metalowe lub czarne. Te drugie, geometryczne, modernistyczne są obecnie bardzo popularne. Całość takiej aranżacji wygląda wtedy imponująco, a jednocześnie przytulnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *