Salon to wnętrze, które kojarzy się nam przede wszystkim z parkietami, panelami lub inną formą drewnianej podłogi, ewentualnie z dywanami – jednak współcześnie coraz częściej w salonach pojawiają się płytki podłogowe. Czy pasują one do salonu? Dlaczego właściciele domów i mieszkań decydują się na takie rozwiązanie? Jak się okazuje istnieje wiele powodów, dla których inwestorzy budujący czy remontujący swoje mieszkania sięgają po płytki jako po element wykończeniowy salonu.

 

  1. Współcześnie płytki podłogowe mogą imitować drewno, dlatego wydaje się na pierwszy rzut oka, że w salonie mamy parkiet, tymczasem jest to ceramiczna podłoga, którą bardzo łatwo utrzymać w czystości, nie wymaga pastowania, ani cyklinowania. Przykłady takich płytek, które doskonale pasują do salonów w różnym stylu można znaleźć na stronie – http://mirad.pl/plytki-ceramiczne/viva/.
  2. Nie jest tajemnicą, że płytki podłogowe są jednym z tym materiałów, który najłatwiej jest utrzymać w czystości, a do tego przez lata pozostają tak samo efektowne jak na początku. W zasadzie cała pielęgnacja polega tutaj na przetarciu płytek wodą z detergentem, co wymaga minimalnego wysiłku, zwłaszcza w porównaniu z koniecznością częstego odkurzania i trzepania dywanów, czy pastowania i cyklinowania parkietów.
  3. Płytki podłogowe pasują do wielu aranżacji salonów – jak już wspomniano mogą one imitować drewno, dlatego dobrze sprawdzą się niemal w każdym stylu wnętrzarskim, który zakłada drewniane podłogi, na rynku dostępne są także marmurowe płytki do salonów, które sprawdzają się w przypadku wnętrz inspirowanych pałacami, w których dominować powinien luksu, zaś granitowe płytki podłogowe doskonale imitują beton przez co aranżerzy chętnie wykorzystują się we wnętrzach industrialnych. Na koniec należy wspomnieć także, że płytki na wysoki połysk to niemal must be każdego salonu w stylu glamour.
  4. Wykorzystanie płytek podłogowych w salonie umożliwia także montaż w nim ogrzewania podłogowego. Właśnie płytki spośród wszystkich rodzajów podłóg do tego celu nadają się najlepiej. Zatem wykorzystanie płytek w salonie może być także efektem chęci posiadania przez właścicieli domu ogrzewania podłogowego w salonie.

 

Jak widać istnieje wiele powodów, dla których płytki bywają wykorzystywane jako pokrycie podłóg w salonach. Warto dodać, że sprawdzają się one w tym pomieszczeniu równie dobrze jak w innych pomieszczeniach, w których tradycyjnie są wykorzystywane. Ich funkcjonalność sprawia, że coraz liczniejsi inwestorzy rozważają płytki do swojego salonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *