Ciągła praca i życie w biegu sprawiają, że na wiele rzeczy nie mamy zbyt dużo czasu. Kupno domu czy mieszkania to ważna decyzja, tak samo jak ta dotycząca jego wykończenia. Nie można podejść do sprawy byle jak, ponieważ wnętrze musi być dostosowane do naszych potrzeb i upodobań. W związku z tym mamy dwie możliwości do wyboru: poświęcić czas na aranżację nowych wnętrz bądź też zlecenie tego działania osobom doświadczonym, czyli profesjonalnym projektantom wnętrz.

Zacznijmy od samodzielnych działań. Na pewno warto rozeznać się w obecnie panujących trendach aranżacyjnych i porównać je z naszym gustem. Jeśli się w dużej mierze pokrywają to zadanie na pewno będzie ułatwione. Jeśli zaś nasz styl jest niepowtarzalny to nad szukaniem idealnych rozwiązań na pewno spędzimy dłuższą chwilę. Gdzie szukać? Na pewno można zaopatrzyć się w gazety branżowe, dużo informacji i gotowych przykładów znajdziemy też w sieci. Tam również można dowiedzieć się czegoś o górujących aktualnie stylach, między innymi skandynawskim, retro, boho, glamour, minimalistycznym. Jeśli w każdym stylu urzeka nas coś innego, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby te elementy ze sobą połączyć w jedną całość.

Co jest teraz modne?

Na pewno w dalszym ciągu królują szarości. To kolo bazowy, do którego dokłada się inny lub nawet kilka w postaci dodatków, koloru wypoczynku itp. Coraz więcej osób wybiera drewno – drewniane meble, łóżka drewniane sosnowe, brzozowe, bukowe. To surowiec trwały, niepowtarzalny, nic więc dziwnego, że nadal ma szerokie grono wielbicieli. Pasuje do wnętrz klasycznych, jak również nowoczesnych. Drewno stanowi też idealny dodatek, co można zauważyć w popularnym teraz stylu skandynawskim. Drewniane wykończenia są po prostu modne i eleganckie.

Jeśli chodzi o dodatki to na pewno dużą uwagę przywiązuje się do zasłon, poduszek, doniczek, świeczników.

Pomoc projektanta wnętrz

Jeśli jednak nie czujemy się na siłach, aby samodzielnie wymyślić coś wyjątkowego, to na pewno pomoże w tym doświadczony projektant. Ogromnym plusem jest spora oszczędność czasu – nie musimy szukać, kombinować, przeglądać dziesiątek gazet, stron www z inspiracjami. Dostajemy gotowe propozycje, które możemy wedle uznania modyfikować. Warto mieć na uwadze, że projektanci często podpowiadają zestawienia, rozwiązania aranżacyjne, na które sami byśmy nie wpadli. Dzięki temu lepiej możemy wykorzystać potencjał mieszkania czy domu. Oczywiście wszystkie propozycje nie są przedstawiane w ciemno. To poprzedza rozmowa dotycząca tego, co nam się podoba, co byśmy chcieli mieć w domu, a czego chcielibyśmy uniknąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *