Skończyliście budowę domu? Jesteście zapalonymi działkowiczami? Wasz dom stoi od dawna, a ogród to po prostu kilka kwiatów i trawnik? Wczesna wiosna jest idealną porą na zaczęcie wszystkiego od nowa. Dom jest ważny, ale jego bezpośrednie otoczenie może podkreślić jego niepowtarzalny klimat. Planowanie założenia ogrodu wydaje się być nie lada przedsięwzięciem.

Każdy sklep ogrodniczy, wypełniony jest po brzegi różnego rodzaju sadzonkami, narzędziami, elementami ozdobnymi. Jednak to nie od sklepu powinniście zacząć. Zaplanowanie ogrodu jest całkiem skomplikowanym procesem logistycznym w którym często należy zakupić wiele różnych produktów jak opryskiwacz plecakowy.

Niektóre kwiaty i krzewy lepiej czują się łapiąc promienie słoneczne o różnych porach dnia, zacienienie i ekspozycja na słońce powinna być nieźle zaplanowana, rośliny sąsiadujące powinny żyć ze sobą w zgodzie, a przy tym całość projektu zacznie lśnić dopiero, kiedy zachowana zostanie pewna estetyczna spójność.

Jak to wszystko pogodzić?

Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być zwrócenie do eksperta. Owszem, projekt ogrodu często nie jest tani, ale trzeba pamiętać, że to właśnie będzie miejsce waszego relaksu przez najbliższe lata i miejsce które przywita was jako pierwsze po przebudzeniu. Źle posadzone rośliny nie będą się rozwijać w sposób odpowiedni albo po prostu zwiędną, źle zaprojektowany ogród będzie wymagał poprawek, które generują dodatkowe koszty. Dlatego właśnie, warto zastanowić się nad jednorazowym wydatkiem, i zrobieniem wszystkiego raz a dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *