Niekiedy nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego, że wykonywanie regularnych przeglądów maszyn jest tak naprawdę czymś ważnym, co pozwala nam na czas ocenić, czy dany element nie wymaga naprawy lub wymiany. Znacznie korzystniej jest bowiem taką naprawę zaplanować w czasie na jakiś konkretny dzień, zamiast być zaskoczonym, że coś nagle się zepsuło i spowodowało przestój generujący dla nas spore straty. Regularnie przeprowadzane przeglądy pozwalają na to, aby zawsze trzymać rękę na pulsie. Podczas takiego przeglądu możemy skorzystać z czyjejś specjalistycznej wiedzy, która przyniesie nam duże korzyści. Co jednak w przypadku, kiedy faktycznie dany element będzie musiał zostać poddany regeneracji?

 

Regeneracja jest dla firmy korzystna finansowo

 

Dzięki możliwości zregenerowania danego elementu- nie musimy wymieniać go na całkiem nowy, co może stanowić dla firmy szansę na pewne oszczędności. Jeśli więc podczas przeglądu okaże się, że wałek lub walec ma zużytą powłokę, powinien on zostać zdemontowany i poddany naprawie. Najprawdopodobniej, taki element zostanie przetransportowany do firmy, która zajmuje się regeneracją. Tutaj przede wszystkim trzeba zająć się dokładnym oczyszczeniem walca lub też wałka aż po rdzeń. Koniecznie trzeba pozbyć się w całości tej powłoki, która w dużym stopniu i tak uległa już zużyciu.

 

Nowa powłoka może mieć dokładnie takie same parametry jak poprzednia, ale można też zdecydować się na stworzenie innej powłoki, która będzie miała specjalne właściwości. Istnieje możliwość nakładania powłoki gumowej, powłoki poliuretanowej lub możliwość natryskiwania powłok metalicznych. Każda z takich powłok ma inne przeznaczenie i jest dedykowana do czegoś innego, co istotne jednak, jej odpowiednie dobranie pozwala na podniesienie wydajności pracy takiego wałka. Kiedy już powłoka znajdzie się na rdzeniu- czas na to, aby nadać walcowi odpowiedni kształt. Konieczne jest więc szlifowanie walców, dzięki któremu będą one mogły naprawdę wydajnie pracować. Tak przygotowany element może zostać przetransportowany do firmy, w której trzeba będzie go ponownie zainstalować. Po sprawdzeniu poprawności jego działania, znowu może wydajnie służyć firmie. Jak więc widać, warto zdecydować się na regularne przeglądy, gdyż pozwalają one szybko wychwycić nieprawidłowości oraz równie szybko im zaradzić. Warto więc na taki przegląd umówić się choćby dzisiaj konsultując się z przedstawicielem firmy oferującej zarówno diagnostykę jak i późniejszą regenerację.

https://www.hannecard.pl/pl/produkty-i-uslugi/przeglady-i-naprawa-walcow/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *