fabryka stal

Specjalny sposób produkcji krat pomostowych sprawia, że jest to taki element konstrukcyjny, który ma bardzo wiele zastosowań. Kraty produkowane są z wysokiej jakości stali konstrukcyjnej, która jednocześnie jest lekka, bardzo wytrzymała i podatna na różnego rodzaju procesy obróbki. Jedyną obawą, jaką można mieć ze względu na wykorzystanie elementów stalowych jest ryzyko wystąpienia procesu korozji metalu- i tego zjawiska daje się jednak uniknąć dzięki poddaniu tych elementów procesowi ocynkowania ogniowego. Dzięki temu elementy te mogą wyglądać niemalże niezmiennie przez lata, nawet jeśli są dość intensywnie użytkowane.

Kraty pomostowe na pierwszy rzut oka prezentują się bardzo podobnie, chociaż istnieje przynajmniej kilka ich rodzajów. Najbardziej charakterystyczną i zauważalną ich cechą jest oczywiście ich format- najczęściej na planie prostokąta lub kwadratu. Tak naprawdę jednak, kraty pomostowe wciskane czy też jakiekolwiek inne kraty tego typu można również wykonać na zamówienie w innych kształtach. Drugą cechą, która różnicuje te produkty, a która nie jest już tak łatwo zauważalna jest sposób ich produkcji, które wpływa na ich właściwości użytkowe. W efekcie powstają różne kraty, które można niemalże idealnie dostosować do potrzeb własnej inwestycji i oczekiwań, co do ich użytkowania w praktyce.

Co wyróżnia kraty wciskane?

Kraty pomostowe, które określane są jako zgrzewane są zbudowane z płaskownika, a także z pręta łączącego. Tymczasem, kraty wciskane są produkowane w zupełnie inny sposób- powstają z dwóch płaskowników, nośnych oraz poprzecznych, które są nacinane i odpowiednio wkładane w siebie wzajemnie, a można nawet powiedzieć, że tak jak sugeruje ich nazwa „są wciskane”. Różne wersje krat mogą posiadać różnego rodzaju nacięcia. Dzięki takiej konstrukcji takie kraty doskonale znoszą zarówno obciążenie równomiernie rozłożone jak i bardziej scentrowane w jednym punkcie. To umożliwia ich stosowanie nie tylko do podestów komunikacyjnych przeznaczonych dla ludzi, ale i w przypadku transportowania towarów. Są to produkty bardzo sztywne i odporne na odkształcenia.

Kraty pomostowe wciskane, jakie znajdziemy chociażby na stronie https://www.dumat.pl/kraty-pomostowe-wciskane-prasowane to rozwiązanie dla firm i zakładów pracy, ale i do wykorzystania na prywatnych posesjach. Oprócz przeznaczenia ich do ciągów komunikacyjnych czy do budowy przejść i podestów, można wykonywać z tych produktów wysokiej jakości ogrodzenia posesji. Kraty sprawdzą się w roli wycieraczek wejściowych, a także można wykonywać z nich podjazdy oraz podwieszane sufity. Ażurowa konstrukcja ma lekki wygląd i industrialną stylistykę, którą często inwestorzy sami z siebie chcą wprowadzić do wnętrza. Z krat pomostowych wykonuje się także schody- zarówno te wewnętrzne jak i zewnętrzne, proste jak i spiralne. Wykorzystanie takich schodów generuje znacznie mniej problemów i jest mniej kosztowne i czasochłonne w porównaniu do wersji murowanej. Takie schody można dosłownie dostawić wszędzie tam, gdzie akurat są one potrzebne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *