Epoka, w której wystarczyło wystawić do salonu meblowego dowolny mebel w dziwnym kolorze okryty poszarpaną i brudną folią, odeszła w niepamięć. Dziś klient jest wymagający i oczekuje od sprzedawcy nie tylko profesjonalnej obsługi i prezentacji produktu, ale również zachęty do spojrzenia na wyrób, nie wspominając na tym etapie o kupnie.

Wady i zalety salonów meblowych

Salon meblowy jest miejscem, w którym klient może obejrzeć przykładowe aranżacje z użyciem prezentowanych mebli, ich zastosowanie w różnych wnętrzach oraz funkcje – rozkładana kanapa może pełnić równie dobrze rolę sofy, co i łóżka, a stół raz jest stołem kuchennym a kiedy indziej biurkiem. Klient po to przychodzi do salonu, ponieważ chce się przekonać za pomocą własnego zmysłu wzroku i dotyku, czy meble z litego drewna rzeczywiście są tak solidne i piękne, jak mu się wydawało, albo czy szafa o wysokości 2,50 nie będzie dla niego za wysoka. Realizm jest oczywistą zaletą salonu meblowego. Do jego wad jednak należą ceny mebli, droga dostawa i ograniczony asortyment.

Dlaczego warto kupować przez internet?

Argumentem przemawiającym za kupnem przez internet, niezależnie od tego, czy wybieramy białe meble okleinowane z płyty wiórowej, czy meble dębowe z litego drewna, jest możliwość wyboru. Sklep internetowy jest w stanie zaprezentować wszystkie dostępne w nim meble, pokazując jednocześnie możliwe aranżacje, a także inne meble, które kupujący często dobierają do danego. Ponadto, sklep internetowy zawsze gwarantuje dostawę i często jest ona tańsza niż w przypadku salonu stacjonarnego. Co więcej, z zakupu można zrezygnować w okresie dwóch tygodni od jego dokonania, więc jeśli meble nie spełnią naszych oczekiwań lub owszem, będą ładne i solidne, ale po prostu okaże się, że nie pasują do naszego mieszkania, zawsze można je zwrócić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *