Epoka, w której wystarczyło wystawić do salonu meblowego dowolny mebel w dziwnym kolorze okryty poszarpaną i brudną folią, odeszła w niepamięć. Dziś klient jest wymagający i oczekuje od sprzedawcy nie tylko profesjonalnej obsługi i prezentacji produktu, ale również zachęty do spojrzenia na wyrób, nie wspominając na tym etapie o kupnie.

Wady i zalety salonów meblowych

Salon meblowy jest miejscem, w którym klient może obejrzeć przykładowe aranżacje z użyciem prezentowanych mebli, ich zastosowanie w różnych wnętrzach oraz funkcje – rozkładana kanapa może pełnić równie dobrze rolę sofy, co i łóżka, a stół raz jest stołem kuchennym a kiedy indziej biurkiem. Klient po to przychodzi do salonu, ponieważ chce się przekonać za pomocą własnego zmysłu wzroku i dotyku, czy meble z litego drewna rzeczywiście są tak solidne i piękne, jak mu się wydawało, albo czy szafa o wysokości 2,50 nie będzie dla niego za wysoka. Realizm jest oczywistą zaletą salonu meblowego. Do jego wad jednak należą ceny mebli, droga dostawa i ograniczony asortyment.

Dlaczego warto kupować przez internet?

Argumentem przemawiającym za kupnem przez internet, niezależnie od tego, czy wybieramy białe meble okleinowane z płyty wiórowej, czy meble dębowe z litego drewna, jest możliwość wyboru. Sklep internetowy jest w stanie zaprezentować wszystkie dostępne w nim meble, pokazując jednocześnie możliwe aranżacje, a także inne meble, które kupujący często dobierają do danego. Ponadto, sklep internetowy zawsze gwarantuje dostawę i często jest ona tańsza niż w przypadku salonu stacjonarnego. Co więcej, z zakupu można zrezygnować w okresie dwóch tygodni od jego dokonania, więc jeśli meble nie spełnią naszych oczekiwań lub owszem, będą ładne i solidne, ale po prostu okaże się, że nie pasują do naszego mieszkania, zawsze można je zwrócić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *