Remont i ponowne urządzanie jakiegokolwiek pomieszczenia w domu czy mieszkania to niemałe wyzwanie dla budżetu rodzinnego i całej rodziny. Salon czy duży pokój stanowi pewnego rodzaju wizytówkę całego mieszkania. Niekiedy salony są pierwszym pomieszczeniem, które widzą goście przybywający do naszego domu. Dlatego każdy pragnie, by jego pokój dzienny był niezwykle nowoczesny, funkcjonalny, a same meble wygodne i trwałe.

No dobrze, to jak salon urządzić? Jak dobrać dobrej jakości meble? Narożnik czy smartsofa?

 

Rozplanowanie przestrzeni i wybór mebli

 

Nie da się po prostu wstawić przypadkowo wybranych mebli, kanap czy szaf do salonu. Tzn. może da się to zrobić, ale nie będzie to zrobione z rozmysłem. Nowoczesne salony charakteryzują się kultem światła i przestrzeni. Postawmy na jasne meble – mogą być z dodatkami błyszczącymi np. przeszklony regał czy metalowe wykończenia gałek w szafkach. Opcji jest wiele. Najbardziej ogólną poradą jest po prostu zachowanie pełnej skromności i kupno tylko tych mebli, które naprawdę potrzebujemy. Zwykle w salonie wystarczy zaledwie parę mebli: kanapa 2 lub 3-osobowa, fotel, szafka RTV, komoda i jakiś stolik, który będzie stał obok sofy. Reszta to mogą być już dodatki (rośliny, obrazy, dywany, wazony etc.). Na małych metrażach taki minimalizm pozwala na powiększenie optyczne pokoju. Może to być także ułatwione poprzez ustawienie roślin w kątach dużego pokoju.

 

Sofa, kanapa – centrum wypoczynku

 

Sofa to niedoceniany mebel, a przecież musi być wielozadaniowym centrum domowego relaksu. Warto zakupić mebel na zamówienie w porządnym salonie. Wtedy możemy mieć pewność, że produkt jest trwały, a w wypadku pewnych usterek, gwarancja pokryje wszelkie szkody czy wymianę części. Kanapa może być również alternatywą do spania. W końcu nie każdy ma wielki dom, w którym znajduje się pokój gościnny. Sofa z funkcją spania to teraz powszechny widok w polskich domach – dzięki temu jej cena nie jest dużo wyższa od standardowej kanapy. Meble powinny być nowoczesne w wielu aspektach – w wyglądzie i rodzaju obicia, ale również jeśli chodzi o dopasowanie do użytkownika. Mianowicie chodzi o regulację poszczególnych części kanapy. Dobre sofy mają w pełni spersonalizowane i ruchome zagłówki, podłokietniki czy podnóżki. Dodatkowo bardzo często umieszcza się w kanapach schowki na pościel i inne potrzebne rzeczy. To sprawia, że kanapa jest jednym z najbardziej uniwersalnych elementów umeblowania w całym domu. Nie wspomniałem wcześniej o tym, by wybrać przede wszystkim mebel wygodny. Nie możemy wybrać kanapy, która sprawia, że bolą nas plecy po parudziesięciu minutach. Postawmy na schludny design, komfort użytkowania i wielozadaniowość.

 

Fotele, pufy

 

Fotel do salonu nie jest elementem obowiązkowym, choć często sprzedawany jest w zestawie z kanapami. Podobnie wygląda sytuacja z pufami. Ja natomiast uważam, że do nowoczesnego salonu świetnie nada się worek wypełniony specjalnymi granulkami. Co więcej, obicie można dopasować do faktury i koloru obicia sofy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *