Instalacja takiej szklarni wydaje się być wielkim przedsięwzięciem. Tymczasem, można taką mieć w bardzo szybki i prosty sposób, tym bardziej, jeśli w pełni satysfakcjonują nas aluminiowe szklarnie. Producent oferuje takie, które posiadają konstrukcję z aluminium w kolorze zielonym lub srebrnym, natomiast szyby są nietłukącymi się, wkładanymi panelami z poliwęglanu.

Taka konstrukcja nie wpuszcza do środka żadnych opadów atmosferycznych, ale też nie jest całkowicie szczelna po to, aby wewnątrz był przewiew i aby nie wytwarzała się w środku pleśń. Zamawiając szklarnię powinniśmy wybrać model o interesującej nas powierzchni, który to produkt przyjedzie do nas w paczkach do samodzielnego montażu.

 

Instalacja szklarni na stałe miejsce

 

Szklarnia wykonana z aluminium oraz płyt poliwęglanowych jest tak naprawdę bardzo prosta w montażu, ale też wyjątkowo lekka. Stwarza to więc ryzyko, że przy pierwszym, mocniejszym podmuchu wiatru po prostu nam odleci. Dlatego trzeba od razu w odpowiedni sposób zakotwiczyć ją do gruntu. Możemy wykonać specjalny, murowany fundament, możemy też taki kupić. W sklepach znajdziemy też specjalne zestawy do kotwiczenia, które przypominają mocowania do namiotów. Dobrze zamocowana szklarnia tego rodzaju może wytrzymać podmuchy wiatru nawet do 100 km/h. Wewnątrz szklarni można wstawić specjalne stoły, zbudować rabatę na warzywa lub też zainstalować wygodne półki. Jeśli chcemy uprawiać wewnątrz gatunki, które nie lubią aż tak palącego słońca- istnieje możliwość dokupienia specjalnej siatki zaciemniającej.

 

Pamiętajmy, że szklarnia powinna znajdować się w miejscu zacisznym, osłoniętym, ale jednocześnie- nasłonecznionym. Dłuższym bokiem powinna być zwrócona do ściany południowej, równolegle na przykład do innego budynku- najczęściej domu. Takie ustawienie jest najbezpieczniejsze, ale też pozwala na uzyskanie najlepszych warunków termicznych w jej wnętrzu. W upalne dni, może tam panować temperatura nawet około 50-60 stopni. Dlatego też szklarnię trzeba wietrzyć, chociażby poprzez otwieranie drzwi oraz specjalnego okienka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *