nowoczesnym

Wnętrza w tym stylu to przestrzenie zaaranżowane w minimalistyczny sposób. Nie powinno być tutaj zbędnych ozdób, czy nadmiaru mebli. Liczy się przestrzenność pomieszczeń oraz duża ilość światła. Dominującymi kolorami we wnętrzach tego typu powinna być biel, szarości oraz elementy czerni. Meble mają proste geometryczne kształty – nie ma tutaj miejsca dla ozdobnych elementów. Coraz częściej spotykane w tego typu aranżacjach są pojedyncze elementy w intensywnych kolorach.

skandynawskim

Styl skandynawski w wystroju wnętrz charakteryzuje się prostotą i powrotem do natury. We wnętrzach tego typu dominować powinny zimne odcienie barw. Najczęściej spotyka się tutaj biel i szarość, ale także zimne odcienie brązów i czerni. Absolutnym i obowiązkowym elementem są także detale w kolorze niebieskim lub butelkowej zieleni. Meble są raczej proste, bez ozdób, wykonane z naturalnego, niemalowanego drewna. Gdy nie jesteśmy pewni, jak zaaranżować tego typu wnętrze, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów oto – polecani architekci wnętrz w krakowie.

w stylu glamour

Styl glamour to jak sama nazwa wskazuje styl pełen błyszczących elementów. Współczesne wnętrza tego typu utrzymywane są w charakterystycznej dla nowoczesnych trendów w aranżacji wnętrz kolorach: czerni, bieli i szarości. Są one jednak uzupełniane o elementy złote i srebrne, niekiedy także o pojedyncze przedmioty w intensywnych kolorach. W tego typu wnętrza z pewnością odnajdziemy płytki na wysoki połysk, czy politurowane meble. Duże znaczenie ma w takich wnętrzach także oświetlenie, stosuje się tutaj często bogato zdobione żyrandole czy kandelabry. Często w takich wnętrzach można spotkać meble z pikowanymi obiciami, a od stylu nowoczesnego odróżnia je bogactwo ozdób oraz różnorodność detali aranżacyjnych.

w stylu industrialnym

Ten typ wnętrz charakteryzuje się prostotą i odwołaniem do materiałów wytworzonych przez człowieka. Niema obowiązkowym elementem są tutaj gołe cegły, przynajmniej na jednej ze ścian. Znaczna liczba mebli oraz ich wykończeń wykonana jest z metalu. Pojawia się tutaj także beton jako jeden z istotnych materiałów, innym często wykorzystywanym w aranżacji takich wnętrz materiałem jest szkło. Bardzo często w można spotkać lofty urządzone w stylu industrialnym.

w stylu wiejskim

Chcąc urządzić wnętrze w stylu wiejskim należy zadać sobie pytanie, z czym kojarzy się nam wieś. Będzie tutaj z pewnością dużo drewna, będą także liczne, ręcznie wykonane ozdoby. W takich wnętrzach wykorzystuje się w aranżacji dużo różnorodnych tkanin i barw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *