Niebieski to kolory spokoju, harmonii, ale też kreatywności i logicznego myślenia. Pomaga wyciszyć umysł i skupić się na zadaniach, które mamy wykonać. Dlatego jest dobrym wyborem do biur, pokoju osób uczących się czy gabinetów. To także kolor czystości dlatego bywa często wykorzystywany w łazienkach i  kuchniach. Można go łączyć z wieloma innymi kolorami, jest elegancki i raczej stonowany, dlatego doskonale nadaje się także do salonów. Oto przykłady wnętrz w kolorze niebieskim.

 

SALON

W salonie zastosowano cztery kolory ścian: w kolorze ciemnego granatu, jasnego kobaltu, błękitu i bieli. Wszystkie elementy wykończeniowe oraz sufit mają biały kolor. Na podłodze ułożony został parkiet z ciemnego drewna. Centralnym punktem salonu jest ciemnogranatowa kanapa o wysokim zagłówku oraz jasna drewniana ława (taką ławę w różnych odcieniach i kolorach proponuje – producent mebli z Krakowa). W salonie znajduje się także telewizor w białej obudowie, półka pod tv z jasnego drewna oraz wiszące półki w białym kolorze.

 

POKÓJ NASTOLATKA

W pokoju nastolatka zastosowano szare ściany, podłogę z drewna z zimnym, szarym odcieniu oraz włochaty, turkusowy dywan. Pod oknem umieszczono wysokie łóżko z turkusowym materacem i szufladami, każda w innym odcieniu niebieskiego. Jedna z nich podobnie jak cała rama łóżka ma kolor szary. Biurko, fotel, narożna szafa z dużym lustrem oraz zawieszone nad biurkiem półki mają kolor biały. Pozostałe elementy wystroju, takie jak ramki na zdjęcia, plakaty, obrazy czy doniczki utrzymane są w jasnej zieleni lub ciemnej fuksji.

 

KUCHNIA

W kuchni zastosowano białe płytki 3D imitujące  fakturę białego kamienia, na podłodze zaś ułożono płytki w beżowym kolorze o zbliżonym odcieniu do jasnego, naturalnego drewna. Wszystkie meble kuchenne mają kolor niebieski ze znaczącą domieszką szarości, zaś blaty wykonano z drewna naturalnego koloru, które współgra z kolorem podłogi. Okap i sprzęty kuchenne mają kolor biały lub czarny. W kuchni przewidziano szeroką ladę służącą zarówno do przygotowania, jak i spożywania posiłków.

 

ŁAZIENKA

Podłoga łazienki została wyłożona niebieskimi płytkami, zaś przez jej środek przebiega pas białych płytek dzieląc przestrzeń pomieszczenia na dwie części. Wszystkie meble i urządzenia łazienkowe mają kolor biały, podobnie sufit. Ściany pokrywają mozaikowe płytki w różnych odcieniach niebieskiego. Elementy dekoracyjne to także różne odcienie niebieskiego lub bieli. Centralnym punktem łazienki jest wanna ustawiona pod ścianą i łącząca dwie części pomieszczenia w całość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *