taras na dachu

Wybór pierwszego lokum pod nasze biuro za pewne nie będzie należał do najłatwiejszych i to z wielu względów. Jednakże, wiele przedsiębiorców dochodzi w końcu do tego etapu rozwoju swojej firmy, że naprawdę jest to konieczne. Tymczasem- zwłaszcza jeśli szukamy czegoś w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu- wybór różnego rodzaju lokali jest ogromny. Czas więc rozglądnąć się i zdecydować, jakiego typu lokal jest dla nas najatrakcyjniejszy. Następnym krokiem będzie analiza dostępnych ofert.

Co mówią statystyki?

Przede wszystkim to, że nadal dla osób chcących wynająć powierzchnię biurową to lokalizacja jest najistotniejsza, a także dobre skomunikowanie lokalu z pozostałą częścią miasta. Dopiero na drugim miejscu wspomina się o standardzie, w jakim lokal jest utrzymany, jego wyposażeniu oraz dodatkowych zaletach, do których może należeć sala konferencyjna, monitoring, tarasy na dachu, własny bufet na terenie obiektu. Dlatego też nie powinniśmy być zaskoczeni faktem, że zdecydowanie droższe będą lokale, które posiadają prestiżowy adres w największych i najbardziej rozwijających się miastach w Polsce. Za biuro w takim miejscu trzeba będzie zapłacić, co automatycznie oznacza, że lokale na obrzeżach miast będą tańsze. Zobacz jak prezentuje się taras na dachu: https://www.herbewo.krakow.pl/udogodnienia/tarasy/

A co dla nas będzie najistotniejsze?

Nie zawsze jest tak, że nasze oczekiwania muszą pokrywać się z tym, co mówią analizy i statystyki. Możemy przecież być przywiązani do pewnej lokalizacji, a co za tym idzie- w ogóle nie szukać ofert, które dotyczą centrum miasta. Podobnie wygląda kwestia związana ze standardem lokalu. Być może właśnie zależy nam na tym, aby standard ten był wysoki i aby nie trzeba było wprowadzać w danej przestrzeni żadnych kosztownych zmian. Czasem, nawet nie sama lokalizacja ma tak duże znaczenie jak raczej ilość dostępnych miejsc parkingowych. Jeśli więc dysponujemy ograniczonym budżetem, najprawdopodobniej będziemy musieli zdecydować się na to, aby pójść na pewne ustępstwa- na przykład w kwestii standardu czy lokalizacji, a nawet powierzchni biura. Dlatego już na starcie powinniśmy zastanowić się, co dla nas jest najważniejsze w takim lokalu użytkowym i przede wszystkim pod tym kątem przeglądać oferty.

Zawsze warto negocjować cenę

Niektórzy nie lubią się targować i naprawdę rzadko to robią, jeśli jednak chodzi o wynajem- zawsze warto spróbować, bo można sporo zyskać, a mowa tutaj nie tylko o kosztach jednorazowych, ale i co cyklicznych miesięcznych płatnościach. Największe szanse na powodzenie w negocjacjach możemy uzyskać w momencie, kiedy lokal stoi pusty już od jakiegoś czasu, a jego właściciel nie miał żadnych sensownych ofert przed naszą. Wówczas znacznie bardziej prawdopodobne jest, że będzie skłonny iść na ustępstwa. Negocjacje warto także przeprowadzać w momencie, kiedy stan techniczny budynku pozostawia wiele do życzenia i konieczne są poprawki, a może nawet i generalny remont. Nie każdy właściciel chce się za taki remont brać, z tego względu wielu woli, aby remont przeprowadził wynajmujący.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *