Guma jako materiał posiada szereg pożądanych cech, które sprawiają, że często wykorzystuje się ją w przypadku różnego rodzaju elementów w ramach większych maszyn produkcyjnych. Jest to materiał, który jest trwały i który sprawdza się w codziennej praktyce użytkowania.

Dodatkowo, Grupa Hannecard jest przedsiębiorstwem, które stawia na ciągły rozwój swoich produktów. Oznacza to duży nacisk na badania oraz rozwój, a w kontekście wytwarzania powłok i mieszanek gumowych- ciągłe doskonalenie ich składu oraz parametrów technicznych, a także tworzenie rozwiązań dedykowanych do stosowania w konkretnych branżach- nawet tych najbardziej niszowych. Dlatego też na porządku dziennym jest wytwarzanie takich mieszanek, które będą dedykowane firmom o konkretnym profilu działalności.

 

Mieszanki, które są wykonywane na zamówienie

 

Bardzo często okazuje się, że zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie bezpośrednio u producenta mieszanki, która będzie idealnie pasowała do profilu produkcji danej firmy. Wyroby gumowe w przemyśle mają wiele zastosowań, ale najistotniejsze jest, aby były dobrze dopasowane do konkretnej branży i tego, co tak naprawdę jest wytwarzane. Możliwe jest wykonanie pokrycia walców z różnych powłok- w tym temacie producent wyrobów gumowych daje możliwość zdecydowania się na mieszankę gumową, mieszankę poliuretanową oraz kompozytową. Wśród oferowanych usług, takie przedsiębiorstwa jak Grupa Hannecard oferuje zarówno gumowanie bębnów jak i wałków- także tych, które są integralną częścią maszyn.

 

Odpowiednia technika sprawia, że nakładanie mieszanek jest szybkie

 

Nie bez znaczenia jest sposób nakładania mieszanek na poszczególne elementy, a wśród dostępnych i popularnych technik mamy chociażby natryskiwanie powłok metalicznych. Zawsze warto mieć na względzie, że sam sposób wykonania powłoki bardzo mocno wpływa na późniejsze funkcjonowanie danego elementu, jego bezawaryjną pracę oraz wydajność. Ze względu na fakt, że wyroby gumowe w przemyśle mogą być wykorzystywane w zakładach o różnym profilu produkcji, bardzo często mieszanki są opracowywane na indywidualne zamówienie danego klienta. Umożliwia to stworzenie mieszanki najbardziej dostosowanej do potrzeb, która będzie maksymalnie podnosiła wydajność. W praktyce, z takich wyrobów korzysta wiele branż, nawet tych o skrajnie różnym profilu produkcji- są to zakłady poligraficzne, spożywcze, firmy wytwarzające na swoich halach różnego rodzaju tworzywa sztuczne, tkaniny, a także zakłady zajmuje się wytwarzaniem papieru.

Źródło: https://www.hannecard.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *